چگونه در کمترین زمان، بهترین سایه چشم را بکشیم

چگونه سایه بکشیم
 • چند نوع سایه چشم داریم

  یکی از نکات مهم برای استفاده درست از سایه برای چشم این است که بدانید از کدام سایه باید استفاده کنید از این رو ما در ادامه سعی کرده‌ایم تا برای استفاده شما انواع سایه ها را معرفی کنیم

  سایه پودری فشرده:

  رایج‌ترین نوع سایه برای چشم‌ها، نوع پودری است. شما می‌توانید این سایه را به‌صورت پودر فشرده و به‌صورت تک یا چندگانه در پالت سایه‌های چشمی مشاهده کنید. به‌طورکلی از نظر ساختار نرم هستند، رنگ‌دانه قوی ایجاد می‌کنند و به‌راحتی پراکنده و پخش می‌شوند.

  سایه  کرمی :

  این نوع از سایه‌ها کرمی به‌راحتی روی پلک‌ها پخش می‌شود. آنها را می‌توان به‌تنهایی و به‌عنوان پایه سایه بر روی چشم استفاده کرد؛ بنابراین، آنها ماندگاری سایه‌های پودری را که بر روی آنها زده می‌شود را افزایش می‌دهند.

  سایه پودری:

  این سایه‌ها را می‌توان به‌عنوان رنگ‌دانه‌های فشرده نشده (پودر شل) استفاده کرد بااین‌حال، این ابزارهای آرایشی کمتر از سایه‌هایی که به شکل کرم یا پودر فشرده، کاربرد دارند. رنگ‌دانه‌ها را می‌توان با برس سایه مرطوب استفاده کرد تا رنگ بهتر با ماندگاری بیشتری بر روی چشم ایجاد کرد.

   

  سایه مدادی :

  این مدل از سایه بسیار کاربردی هستند. به‌راحتی بدون نیاز به برس‌های سایه اعمال می‌شوند و به دلیل داشتن ساختار خامه‌ای، بعد از اعمال آنها بر روی چشم به‌هیچ‌عنوان پخش نمی‌شوند.

  سایه مایع:

  سایه‌های مایع، همان‌طور که از نامش پیداست، ساختار مایعی دارند. معمولاً وقتی از بیرون به آن نگاه می‌کنیم شبیه رژ لب مایع هستند. هنگامی که روی چشم اعمال می‌شود، لازم است سریعاً بدون ثابت شدن پخش شوند. بااین‌حال، آنها ماندگاری بیشتری نسبت به  سایه‌های پودری دارند.

  سایه چشم برای هرچه زیباتر نشان‌دادن چشم‌ها ضروری هستند.
  سایه برای هرچه زیباتر نشان‌دادن چشم‌ها ضروری هستند.

  البته، سایه‌های متفاوتی برای هر مناسبت، هر سبک و هر سلیقه وجود دارد! شما می‌توانید فقط از سایه‌های مات استفاده کنید، یا می‌توانید از سایه‌های متالیک و مات در کنار هم استفاده کنید، این موضوع کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد! انواع مختلف دیگری از سایه‌ها به شرح زیر است:

  بخوانید » »  ۴ روش کاربردی برای احیای ریمل خشک ! + آموزش ویدیویی

  سایه مات:

  این نمونه از سایه‌های مات فاقد هرگونه مواد براق و درخشنده هستند. وقتی می‌خواهید آرایش و ظاهری طبیعی به دست آورید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

   

   

  سایه روشن:

  این نوع از سایه‌ها با داشتن خاصیت درخشندگی ایده آل برای افزودن جلوه و درخشش به چشم شما کاربرد دارند. برای داشتن آرایش روشن و شاد، می‌توانید از این نوع از سایه‌ها بر روی چشم خود استفاده کنید.

  سایه براق:

  سایه‌های براق به شکل کرم یا پودری و به شکلی هستند که انعکاس بیشتری را نشان می‌دهند. برای ایجاد آرایش چشمگیر و درخشان می‌توانید از سایه براق استفاده کنید.

   

  6 اشتباه هنگام استفاده از سایه

   سایه چشم یکی از اجزای ضروری آرایش است. اما چند اشتباه که هنگام استفاده از سایه برای چشم انجام می‌دهیم باعث می‌شود آرایش ما کاملاً بد به نظر برسد. ما اشتباهاتی را که اغلب هنگام استفاده از سایه بر روی چشم انجام می‌دهیم که نقش مهمی در تکمیل آرایش دارد، را در زیر آورده‌ایم

  1. استفاده زیاد از سایه برای چشم

  حتی اگر ظاهری متفاوت و خاص می‌خواهید، باید میزان استفاده از سایه‌ها به‌اندازه و معقول باشد. افزون بر آن توجه به رنگ سایه‌ها نیز از اهمیت زیادی در آرایش چشم برخوردار است. ترکیب رنگ در آرایش بر روی چشم، نکته کلیدی برای داشتن ظاهری زیبا است. آرایش چشم که در آن رنگ‌های تیره و زیادی به‌کاررفته است برای مهمانی‌ها کاربرد دارد و لزوماً برای استفاده در زندگی روزمره جالب نیستند.

  سایه چشم تیره و زیاد برای رفتن به محیط کار و روابط اجتماعی مناسب نیست
  سایه تیره و زیاد برای رفتن به محیط کار و روابط اجتماعی مناسب نیست

  2. عدم استفاده از خط چشم

  اگرچه سایه برای زیبایی چشم‌ها ضروری است، اما کشیدن خط چشم نیز برای بهتر و جذاب‌تر دیده‌شدن سایه‌ها بر روی چشم ضروری هستند. اگر در استفاده از خط چشم مشکل دارید، می‌توانید، مقاله انواع خط چشم را مطالعه فرمایید تا یاد بگیرید که چگونه خط چشم را به‌راحتی و بدون مشکل بر روی چشم‌هایتان بکشید. استفاده از خط چشم، چشم‌های شما را زیباتر می‌کند و برای بهتر دیده‌شدن سایه‌ها نیز ضروری است.

  بخوانید » »  کرم پودر و روش های صحیح استفاده
  استفاده از سایه چشم بدون استفاده از خط چشم صحیح نیستq
  استفاده از سایه بدون استفاده از خط چشم صحیح نیست
  1. سایه مایع را ترجیح دهید

  استفاده از سایه مایع بر روی چشم شما بیشتر از آنکه فایده داشته باشد ضرر دارد. چین‌وچروک‌های چشم را پر می‌کند و در نتیجه ظاهر را پیر نشان می‌دهد و همچنین باعث می‌شود چشم‌ها خسته به نظر برسند. استفاده از سایه مایع برای افراد مسن و کسانی که دارای چین‌وچروک هستند مناسب نیست

  سایه چشم مایع برای افراد مسن مناسب نیست
  سایه مایع برای افراد مسن مناسب نیست
  1. استفاده از سایه به همان رنگ چشم

  امروزه صاحب‌نظران در دنیای مد و آرایش توصیه می‌کنند از سایه همرنگ رنگ چشم خود استفاده نکنید. اگر از سایه متناسب با رنگ چشم خود استفاده کنید، رنگ چشم شما را می‌پوشاند و قطعاً تأثیر نگاه شما کاهش می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، استفاده از سایه آبی روی چشم‌های آبی‌رنگ چشم را پوشش می‌دهد؛ بنابراین، سایه‌هایی را انتخاب کنید که رنگ و روشنایی چشم شما را نشان دهد.

  استفاده از سایه چشم همرنگ چشم‌های خودتان، تأثیر نگاهتان را کم می‌کند
  استفاده از سایه همرنگ چشم‌های خودتان، تأثیر نگاهتان را کم می‌کند
  1. عدم هماهنگی سایه‌ها با پوست و رژ لب

  برای زیباتر نشان‌دادن چشم‌های خودتان، باید سایه تیره‌تری از رنگ رژ لب خود انتخاب کنید. هنگام آرایش چشم‌هایتان، به رنگ پوست خود توجه کنید و سعی کنید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد.

  1. جلوگیری از پراکندگی سایه

  اگر قرار است از سایه روشن روی پلک پایین استفاده کنید، ممکن است با مشکل پخش شدن سایه مواجه شوید. برای جلوگیر از این کار بعد از استفاده از خط چشم آرایش صورت خود را انجام دهید. سپس سعی کنید قبل از استفاده از برس‌ها، سایه اضافی را که از قبل بر روی چشم دارید، پاک کنید.

  نحوه استفاده از سایه برای مبتدیان

  هنگام آرایش چشم، لازم است موارد مهمی را در نظر بگیرید که به شما امکان می‌دهد آرایش چشم بی‌عیب و نقصی داشته باشید، به‌ویژه اگر در آرایش کردن مبتدی هستید. استفاده از سایه مهم‌ترین بخش در آرایش چشم شما است که باید شکل چشم، رنگ‌های مناسب، محل مناسب برای قراردادن سایه بر روی چشم، استفاده از رنگ روشن یا تیره را در نظر بگیرید. براین‌اساس، ما دو روش برای اعمال سایه بر روی چشم به شما ارائه می‌دهیم.

  بخوانید » »  تاریخ انقضا در لوازم آرایشی به چه صورت است ؟

  روش اول

  آموزش سایه چشم
  آموزش سایه

  ابتدا دورنگ سایه چشم را که یکی خنثی و دومی روشن است مخلوط کرده و سپس با استفاده از قلم‌مو یا نوک انگشت اشاره آنها را بالای چشم در امتداد مژه‌های بالا به سمت ابرو بمالید. سپس، سایه را با رنگ تیره‌تر در گوشه بیرونی چشم، دقیقاً بالای مژه‌ها بمالید و مطمئن شوید که برس را در قسمت وسط چشم حرکت داده و به پلک داخلی نزدیک نشوید. آخرین مرحله این است که قلم‌مو را چندین بار به جلو و عقب بکشید و سایه‌ها را به‌درستی ترکیب کنید.

  ترکیب سایه چشم
  ترکیب سایه چشم

  روش دوم

  سایه چشم روشن را در گوشه داخلی چشم با استفاده از یک برس سفت و صاف بمالید و با اسمیر ساده استخوان ابرو، آن را به بالا و پایین حرکت دهید. سپس، با استفاده از برس صاف، یک سایه را که کمی تیره‌تر است به‌عنوان یک‌لایه میانی بین رنگ روشن و تیره قرار دهید تا سایه را روی کل پلک و از ابتدای خط مژه تا مرزهای چین چشم پخش کنید. سپس، سایه تیره را با حرکات نیمه دایره‌ای به سمت بالا و اطراف مرکز چین‌وچروک بمالید. اما مطمئن شوید که سایه مورداستفاده در خط مژه در میان سایه‌های استفاده شده تیره‌ترین است. برس استفاده شده را به‌خوبی تمیز کنید و از طریق آن سه سایه موردنظر را به‌خوبی مخلوط کنید تا رنگ‌ها به شکلی خوبی ترکیب شوند.

  کپی رایت :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *